מדיניות משלוחים

 
כמה זמן לוקח המשלוח ולאן הוא מגיע?
קודם כל, חשוב לציין, זמן עיבוד המשלוח הוא 1-5 ימי עסקים, בתקופת הקורונה זמן העיבוד עלול להתארך ב-3 ימי עסקים נוספים, עם זאת רוב המשלוחים שלנו מעובדים ונשלחים אחרי מקסימום שני ימי עסקים בלבד!
זמן הגעה ממוצע לאחר שליחת ועיבוד החבילה הינו 9 ימי עסקים (עדכנית ל-14.01.2022)
**עדכונים לאיסוף המשלוח יתקבלו בהודעות רגילות בנייד בלבד ולא במייל!

***בשל השנה החדשה בסין, בין התאריכים 14.01.2023 - 28.01.2023 חברות המשלוחים איתה אנחנו עובדים ובפרט, כלל חברות המשלוחים בסין לא עובדות בשל החג. הזמנות שיתבצעו בין התאריכים 14.01.2023 - 28.01.2023 ישלחו אחת לחמישה ימים למחסן של חברת המשלוחים ויועבדו רק ב-28.01.2023 במחסן של חברת המשלוחים.

זמן עיבוד הוא לא זמן המשלוח המלא, זמני המשלוח רשומים בדף זה בשיטות המשלוח.

כרגע - אנו מציעים 2 שיטות משלוח: 
משלוח למרכז חלוקה (סופר, רשתות פארם, קיוסקים וכו'): מגיע למרכזי חלוקה (סופרים, רשתות פארם, קיוסקים, חנויות פלאפונים וכו' - לא כולל בדרך כלל מושבים וקיבוצים). זמני המשלוח הם בין 7-35 ימי עסקים.
• שליח עד הביתנמסר למרכז שליחים --> זמני המשלוח הם בין 7-35 ימי עסקים. שליח יגיע עד לכתובת אותה הזנתם בהזמנה וימסור לכן את החבילה.

עלות המשלוח:
• משלוח למרכז חלוקה: חינם מכל סכום
• שליח עד הבית: 29.90₪

 

מה זה זמן עיבוד?
• זמן עיבוד מתחיל מהרגע בו ביצעת את ההזמנה. באותו היום שהזמנת, אנחנו שולחים את ההזמנה שלך לעיבוד במחסני החברה שלנו. ההזמנה מעובדת ונארזת בדרך כלל תוך יום ונשלחת למחסן של חברת המשלוחים. שליחת החבילה למחסן המשלוחים לוקחת בערך שלושה ימי עסקים. מרגע קבלת החבילה במחסן המשלוחים, החבילה שלכם תגיע בזמן ממוצע של 15 ימי עסקים.

• ימי עסקים - ראשון-חמישי (עד השעה 16:00) , לא כולל שישי-שבת, חגים וערבי חג.

מתי לא ניתן לבטל את ההזמנה?
במידה וההזמנה שלך יצאה במסגרת ה-24 שעות הראשונות, לא ניתן לבטל את ההזמנה שלך. במידה ותרצי לקבל זיכוי - מה שעלייך לעשות הוא לחכות שתגיע החבילה ולשלוח את החבילה חזרה בהתאם למדיניות המשלוחים שלנו.

• במידה ואספקת המוצר תתעכב ע"י "דואר ישראל" / חברת המשלוחים איתה עובדת Kenlyx / מכס נתב״ג / מסיבות שאינן קשורות בחברה, כי אז החברה תסיר כל אחריות לזמן אספקת המוצר ומסירתו ללקוח, וללקוח לא תהיה כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה בשל האיחור באספקת המוצר. אנו מתחייבים לזמני הגעת המוצר בין 12-45 ימי עסקים מעת קבלת ההזמנה. 

מבלי לגרוע מהאמור להלן, יובהר כי שירות המשלוחים ניתן על ידי צד שלישי אשר אינו בשליטת 
Kenlyx ולא באחריותה. על כן  Kenlyx לא תהא אחראית בגין כל נזק אשר ייגרם על ידי כל גורם אשר יספק את שירות השליחים כמפורט לעיל, לרבות נזק הנובע מרשלנות.

**
 Kenlyx אינה אחראית לתשלומי במכס / מע"מ במדינת היעד. התשלום הוא באחריותו הבלעדית של הלקוח. (ב-99% מהמקרים לא תדרשו לשלם מכס על החבילה)

כיוון שמדובר בשירות שאיננו בשליטת
 Kenlyx ולא באחריותה, ייתכנו עיכובים במועד האספקה עקב סיבות שאינן תלויות  Kenlyx ואינן בשליטתה לרבות, אך לא רק, כוח עליון, מצב בטחוני רגיש באזור המשלוח, מזג אוויר קיצוני, מפגעי טבע ( רעידת אדמה, שיטפון וכו' ), מפגעים אחרים ( כגון : שריפה, חסימות כבישים וכו' ), מפגעי מחלות והתפרציות וירוסים שונים ועיכובים הנובעים משביתות / אובדן חבילה - ולמזמין לא יהיו טענות נגד  Kenlyx בשל עיכוב כאמור. יובהר כי לא יהיה בעיכוב כאמור כדי לפטור את המזמין מחובתו לשלם בעבור הזמנתו . במקרים אלו ולאחר הערכת מצב מחודשת תספק  Kenlyx תאריך מסירה חדש להספקת המשלוח למזמין.